Pompy Ciepła - Poznań - Wielkopolska

Naturalną konsekwencją rozwoju firmy jest wprowadzanie do oferty nowych pozycji. Dlatego tez przedstawiamy pompy ciepła, których sprzedaż i montaż postanowiliśmy zaproponować naszym klientom. Sprawdź najbardziej ekonomiczne rozwiązania, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Zobacz, czym charakteryzują się pompy ciepła, dlaczego warto zdecydować się na to urządzenie i dlaczego zaufać właśnie naszej firmie.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Czym jest i jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie pobierające ciepło ze źródła zewnętrznego i przekazujące je czynnikowi grzewczemu. W ten sposób podnosi się temperatura czynnika, który rozprowadzony za pomocą instalacji grzewczej może zostać wykorzystany do ogrzania wody lub powietrza. Najczęściej pompę ciepła wykorzystuje się właśnie do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Niemniej, ostatnie lata to dynamiczny rozwój technologii, dzięki któremu również ogrzewanie tą metodą domowych pomieszczeń staje się opłacalne.

Zastanawiasz się, jak działa pompa ciepła? Po części jest to zależne od rodzaju zewnętrznego źródła ciepła. Niemniej w każdym przypadku pompy ciepła pobierają energię zewnętrzną. Obecnie największą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła, więc to na nich się teraz skupimy. Proces przebiega w sposób następujący:

 • Dochodzi do pobrania ciepła z powietrza.
 • Ciepło jest przekazywane do wody, która zaczyna parować.
 • Sprężarka będąca nieodłącznym elementem pompy ciepła, spręża powietrze.
 • Dochodzi do skroplenia sprężonej pary wodnej i przekazania ogrzanej wody do systemu grzewczego.
 • Niewykorzystany czynnik grzewczy ulega rozprężeniu i cykl się zamyka.

Z roku na rok pompy ciepła są coraz wydajniejsze. Na ten moment produkcja 3 kWh wymaga wykorzystania 1 kWh energii. Innymi słowy, do ogrzania czynnika roboczego pompa ciepła wykorzystuje 3/4 pobranej energii, a 1/4 służy do zasilenia urządzenia.

Rodzaje pomp ciepła

Wyróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła. Podziału dokonuje się przede wszystkim poprzez zastosowanie rodzaju źródła zewnętrznego jako kryterium. Dostępne dzisiaj pompy ciepła to:

 • powietrzna pompa ciepła,
 • gruntowa pompa ciepła,
 • wodna pompa ciepła.

Jak nietrudno się domyślić, pompy ciepła powietrzne pobierają ciepło z powietrza. W przypadku gruntowych pomp ciepła jest ono pobierane z ziemi, natomiast wodne pompy ciepła korzystają z energii dostępnej w wodach podziemnych.Do czego wykorzystać pompę ciepła?

Zwykle pompy ciepła wykorzystuje się do ogrzewania CWU – ciepłej wody użytkowej. Stosunkowo niewielka energia wymagana do ogrzania wody sprawia, że nawet starszego typu urządzenia doskonale sprawdzają się w tym zastosowaniu.

Jednak nowoczesne pompy ciepła dają o wiele większe możliwości. Poniżej przedstawiamy główne, choć często wcale nie oczywiste sposoby wykorzystania pomp ciepła.

Powietrzne pompy ciepła – źródło ciepłej wody w Poznaniu

Niezmiennie główne zastosowanie pomp ciepła w Poznaniu i nie tylko to ogrzewanie wody. Wystarczy dosłownie chwila, aby przygotować ciepłą wodę użytkową, a koszty tego procesu są zerowe. Nie dziwi zatem, że jest to dzisiaj tak powszechne rozwiązanie.

Pompa ciepła i ogrzewanie mieszkania

Z pomocą pompy ciepła ogrzejesz również swoje mieszkanie. Dzisiejsze pompy ciepła współpracują zarówno z tradycyjnymi systemami grzewczymi, jak i z ogrzewaniem podłogowym. Często podłogówka jest szczególnie polecanym rozwiązaniem ze względu na niższe koszty ogrzewania. Jednak aby oszczędności te były możliwe, należy pomyśleć o nich już na etapie budowy domu. Montaż instalacji ogrzewania podłogowego w już istniejącym budynku to bardzo trudne i często nieopłacalne rozwiązanie.

Zastanawiasz się być może, czy pompa ciepła ogrzeje dom w zimie? W końcu powietrze, z którego pobiera energię, jest wtedy o wiele chłodniejsze. Spada też temperatura gruntu, zimniejsza staje się woda gruntowa. Okazuje się jednak, że montaż pompy ciepła to sposób na ogrzewanie budynku przez cały rok. Do efektywnego ogrzewania dochodzi nawet w temperaturze sięgającej blisko -20 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła wspierające klimatyzację

Powszechnie pompy ciepła kojarzą się z ogrzewaniem wody lub budynku. W rzeczywistości sprzęt ten może pełnić również funkcję klimatyzacji. Dotyczy to rzecz jasna wybranych pomp ciepła, wyposażonych w taką możliwość.

Pompa Ciepła do domu

Źródło: komputerswiat.pl

Schemat działania pompy ciepła

Źródło: hakom.pl

Standardowa pompa ciepła u klienta w domu

Źródło: bobvila.com

Pompa ciepła i fotowoltaika to dobre połączenie

Dla pełnego wykorzystania potencjału pompy ciepła warte rozważenia jest połączenie tego urządzenia i fotowoltaiki. Daje to gwarancję stałego dostępu do czystej energii. Co istotne, montaż pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych jednocześnie to sposób na jeszcze większą oszczędność. Obie instalacje wzajemnie się uzupełniają.

Panele fotowoltaiczne w połączeniu z inwerterem dostarczają zieloną energię przez cały rok, jednak zimą ich działanie jest ograniczone, a w nocy w ogóle nie produkują energii. Problem ten rozwiązuje magazyn energii lub podłączenie instalacji do sieci, jednak jest to kolejny, wcale niemały wydatek. Efektywne ogrzewanie zawsze wtedy, kiedy panele nie mogą tego zrobić, zapewnia pompa ciepła. Ponadto z fotowoltaiki korzysta się głównie do ogrzania domu, natomiast dostarczenie ciepłej wody to już zadanie pomp.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Dlaczego pompa ciepła to dobry wybór?

Obecnie pompy ciepła w Poznaniu są coraz częściej spotykane. Oczywiście nie tylko na terenie Poznania, ale też całej Wielkopolski oraz innych województw zyskują one na popularności. Niemniej „pompy ciepła Poznań i okolice” to wyjątkowo często wyszukiwana fraza.

Powyższy fakt jest konsekwencją powszechności instalacji fotowoltaicznych w tym regionie. Wysokie nasłonecznienie, wynikające między innymi z obecności licznych terenów nizinnych, to główny czynnik, który za to odpowiada. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, instalację fotowoltaiczną warto połączyć z pompą ciepła. Jednak wszechobecne panele solarne to niejedyny czynnik odpowiedzialny za wzrost popularności pomp. Ważnymi kwestiami są również:

 • niskie koszty ogrzewania,
 • przyjazność dla środowiska,
 • bezobsługowość,
 • prosty montaż pompy ciepła.

Przysługa dla środowiska i portfela

Wybierając pompę ciepła, przysługujesz się środowisku. Wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania domu czy CWU to brak emisji spalin, czyli czyste powietrze. Korzyść dla środowiska jest zatem oczywista.

Ponadto zarówno gruntowa, wodna, jak i powietrzna pompa ciepła nie generuje kosztów związanych z produkcją energii. Wymiennik ciepła działa dzięki energii elektrycznej, wytworzonej z energii pobranej z zewnątrz. Oczywiście, aby kupić pompę ciepła, trzeba wydatkować niemałą kwotę. Plusem jest to, że istnieją dofinansowania dla klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz można liczyć na kredyt na preferencyjnych warunkach.

Zapewne dobrze byłoby teraz poznać odpowiedź na pytanie, ile kosztuje pompa ciepła wraz z instalacją. Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ każdorazowo dokonuje się indywidualnej wyceny. W grę wchodzi tu bowiem wiele czynników. Przede wszystkim rodzaj wybranej pompy, uzależniony od potrzeb indywidualnych, przeznaczenia pompy czy wreszcie metraż domu.

Prosty montaż i użytkowanie

Nasi specjaliści przeprowadzają instalację pompy ciepła szybko i sprawnie. Zarówno w powstającym budynku, jak i w tym już istniejącym nie jest to trudne zadanie. Natomiast użytkowanie pomp ciepła jest bezobsługowe. Nie musisz robić nic, aby do instalacji grzewczej trafiał ciepły czynnik grzewczy. Pompy ciepła wymagają regularnych przeglądów. Jednak nie musisz się tym przejmować, ponieważ wybierając naszą ofertę, otrzymujesz pełne wsparcie techniczne.

Pompy ciepła – Poznań i okolice

Urządzenia, które montujemy, dostarczają nam najlepsi producenci pomp ciepła. Stosujemy nowoczesne, ale tylko sprawdzone rozwiązania, dbając o najwyższe zadowolenie klientów. Sprowadzamy pompy różnego rodzaju. Tym, co je wyróżnia, są:

 • wysoka efektywność ogrzewania i chłodzenia,
 • cicha praca,
 • wielofunkcyjność – pompa może ogrzewać powietrze i wodę, a także służyć jako klimatyzacja,
 • możliwość połączenia z fotowoltaiką,
 • możliwość połączenia z ogrzewaniem podłogowym.

Projekt, instalacja pompy ciepła i dodatkowe wsparcie

Świadczymy kompleksowe usługi, oferując zarówno stworzenie projektu, jak i sprzedaż oraz instalację pompy ciepła. Tworzymy instalacje składające się z fotowoltaiki i pomp ciepła w Poznaniu i w każdej miejscowości w Wielkopolsce. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem, znajdując dla swoich klientów najlepsze rozwiązania. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania, oferujemy również pomoc formalną we wszelkich innych kwestiach oraz kompleksowe wsparcie techniczne. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty czystego i taniego ciepła dla Twojego domu.