Instalacja fotowoltaiczna 6 kW

Wybierając instalację fotowoltaiczną, musimy przede wszystkim zdecydować o jej mocy, od której zależeć będzie ilość wyprodukowanej przez zestaw energii elektrycznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Solar-Volt przygotowała zestawy o popularnych mocach, takich jak instalacja fotowoltaiczna 6 kW.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Zestaw fotowoltaiczny 6 kW - elementy

Zestaw fotowoltaiczny 6 kW z montażem zawiera:

Panele fotowoltaiczne 6 kW

Panele fotowoltaiczne zbudowane z ogniw o łącznej mocy 6000 W, przemieniających energię światła słonecznego w prąd stały. Firma Solar-Volt stosuje wyłącznie nowoczesne panele najwyższej jakości, gwarantujące długotrwałe i wydajne działanie Twojej instalacji. Nasz ekspert pomoże Ci wybrać najlepsze panele dla Ciebie

Panele fotowoltaiczne na dachu domu

Inwerter (falownik)

Urządzenie zamieniające prąd stały generowany przez panele w prąd zmienny 230 V. Dzięki niemu możliwe jest połączenie naszej domowej elektrowni z siecią elektryczną. Eksperci Solar-Volt pomogą Ci załatwić formalności z dostawcą energii elektrycznej, a nasi wykwalifikowani monterzy zagwarantują bezpieczne podłączenie

Elementy montażowe

Przewody niezbędne do przyłączenia domowej elektrowni do sieci elektrycznej i elementy montażowe potrzebne do standardowego montażu dachowego. Nasi wykwalifikowani specjaliści dobiorą i zainstalują elementy odpowiednie dla Twojej posesji.

Konstrukcja wsporcza w panelach-fotowoltaicznych

Korzyści z własnego zestawu fotowoltaicznego

Fotowoltaika 6 kW - ile prądu produkuje?

Zakładamy średnio, że w polskim klimacie ogniwa fotowoltaiczne o mocy 1 kW generują rocznie około 1000 kWh energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna 6 kW powinna więc wytwarzać około 6000 kWh energii, zależnie od warunków pogodowych. Specjaliści Solar-Volt zadbają o to, by panele zostały zainstalowane w najlepszej możliwej pozycji na Twojej posesji, tak aby zmaksymalizować uzyskaną energię

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW - dla kogo?

Moc wybranych paneli fotowoltaicznych powinna odpowiadać naszym potrzebom energetycznym, zależnemu od ilości domowników i intensywności użytkowania urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zapotrzebowanie to najprościej jest ustalić, porównując roczne rachunki za prąd. Instalacja fotowoltaiczna 6 kW powinna spełniać zapotrzebowanie większej, cztero- lub pięcioosobowej rodziny o podwyższonym zużyciu prądu, lub też mniejszego gospodarstwa domowego o bardzo intensywnym zużyciu, może także sprawdzić się dla niewielkich przedsiębiorstw. Przy dobrze dobranej mocy instalacji oszczędność na rachunkach za prąd może wynieść nawet 90%. Dzięki użyciu wysokiej jakości komponentów oraz profesjonalnemu montażowi koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW zwraca się średnio w sześć lat!

Warto pamiętać, że w obecnym kształcie polskiego prawa nie opłacają się instalacje o mocy znacząco przekraczającej nasze zapotrzebowanie, gdyż w myśl ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) mamy tylko rok na odebranie od dostawcy przekazanego mu nadmiaru energii elektrycznej. Specjaliści Solar-Volt pomogą Ci dobrać zestaw odpowiedni do Twoich potrzeb energetycznych.

Fotowoltaika 6 kW - cena z montażem

Interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna 6 kW? Cena takiego zestawu z montażem zależy od uwarunkowań na Twojej posesji. Umów spotkanie z Solar-Volt, a nasz specjalista pomoże Ci wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny dla Ciebie, jak również zaprezentuje Ci jego pełną wycenę.