Instalacja fotowoltaiczna 5 kW

Wybierając instalację fotowoltaiczną, musimy przede wszystkim zdecydować o jej mocy, od której zależeć będzie ilość wyprodukowanej przez zestaw energii elektrycznej. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Solar-Volt przygotowała gotowe zestawy o popularnych mocach, takich jak instalacja fotowoltaiczna 5 kW.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW - elementy

Zestaw fotowoltaiczny 5 kW z montażem zawiera:

Panele fotowoltaiczne 5 kW

Panele zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy 5000 W, przemieniających światło słoneczne w prąd elektryczny. Firma Solar-Volt stosuje wyłącznie nowoczesne panele najwyższej jakości, gwarantujące długotrwałe i wydajne działanie Twojej instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kW

Inwerter (falownik)

Urządzenie zamieniające prąd stały generowany przez panele w prąd zmienny 230 V. Dzięki niemu możliwe jest połączenie naszej domowej elektrowni z siecią elektryczną. Eksperci Solar-Volt udzielą pomocy w dopełnieniu formalności z Twoim dostawcą energii elektrycznej, a nasi wykwalifikowani monterzy zagwarantują bezpieczne podłączenie

Elementy montażowe

Przewody niezbędne do przyłączenia domowej elektrowni do sieci elektrycznej i elementy montażowe potrzebne do zamontowania paneli na dachu. Nasi wykwalifikowani specjaliści dobiorą i zainstalują elementy odpowiednie dla Twojej posesji.

Panel fotowoltaiczny 5 kW

Korzyści z własnego zestawu fotowoltaicznego

Fotowoltaika 5 kW - ile prądu produkuje?

W uśrednieniu przyjmujemy, że w polskim klimacie ogniwa fotowoltaiczne o mocy 1 kW generują rocznie około 1000 kWh energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna 5 kW powinna więc wytwarzać około 5000 kWh energii, zależnie od warunków pogodowych. Specjaliści Solar-Volt zadbają o to, by panele zostały zainstalowane w najlepszej możliwej pozycji na Twojej posesji, tak aby zmaksymalizować uzyskaną energię

Instalacja fotowoltaiczna 5 kW - dla kogo?

Moc wybranego zestawu fotowoltaicznego powinna odpowiadać naszemu zapotrzebowaniu energetycznemu, zależnemu od ilości domowników i intensywności użytkowania urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zapotrzebowanie to najłatwiej jest określić, analizując roczne rachunki za prąd. Instalacja fotowoltaiczna 5 kW powinna spełniać zapotrzebowanie na prąd większej, cztero- lub pięcioosobowej rodziny, lub też mniejszego gospodarstwa domowego o większym zużyciu prądu. W takim wypadku oszczędność na rachunkach za prąd może wynieść nawet 90%. Dzięki użyciu wysokiej jakości komponentów oraz profesjonalnemu montażowi koszt instalacji fotowoltaicznej 5 kW zwraca się średnio w sześć lat!

Warto pamiętać, że w obecnym kształcie polskiego prawa nie opłacają się instalacje o mocy znacząco przekraczającej nasze zapotrzebowanie, gdyż w myśl ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) mamy tylko rok na odebranie od dostawcy przekazanego mu nadmiaru energii elektrycznej. Specjaliści Solar-Volt pomogą Ci dobrać zestaw odpowiedni do Twoich potrzeb energetycznych.

Fotowoltaika 5 kW - cena z montażem

Interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna 5 kW? Cena takiego zestawu z montażem zależy od uwarunkowań na Twojej posesji. Umów spotkanie z Solar-Volt, a nasz specjalista pomoże Ci wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny dla Ciebie, jak również zaprezentuje Ci jego pełną wycenę.