Instalacja fotowoltaiczna 3 kW

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, musimy przede wszystkim określić jej moc, od której zależeć będzie ilość wyprodukowanej przez zestaw energii elektrycznej. Firma Solar-Volt przygotowała ustandaryzowane zestawy o różnych mocach. Ofertę otwiera mała instalacja fotowoltaiczna o mocy 3 kW

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW - elementy

Zestaw fotowoltaiczny 3 kW z montażem zawiera:

Panele fotowoltaiczne 3 kW

Panele fotowoltaiczne składające się z ogniw o łącznej mocy 3000 W, konwertujących promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Firma Solar-Volt stosuje wyłącznie nowoczesne panele najwyższej jakości i wydajności, dla optymalnego i długotrwałego działania Twojej instalacji

Panel słoneczny jako instalacja fotowoltaiczna o mocy 3 kw

Inwerter (falownik)

Urządzenie zamieniające prąd stały generowany przez panele w prąd zmienny 230 V. Dzięki niemu możliwe jest połączenie naszej domowej instalacji z siecią elektryczną. Specjaliści Solar-Volt pomogą Ci załatwić niezbędne formalności z dostawcą energii elektrycznej.

Elementy montażowe

Okablowanie potrzebne do przyłączenia domowej elektrowni do sieci elektrycznej i elementy montażowe niezbędne do zamontowania paneli na dachu. Nasi wykwalifikowani specjaliści zainstalują zestaw na Twojej posesji.

Panel słoneczny na dachu

Korzyści z własnego zestawu fotowoltaicznego

Fotowoltaika 3 kW - ile prądu produkuje?

W uproszczeniu przyjmujemy, że w polskich warunkach 1 kW mocy paneli fotowoltaicznych produkuje rocznie około 1000 kWh energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna 3 kW powinna zatem generować około 3000 kWh energii, zależnie od warunków pogodowych. Specjaliści Solar-Volt zadbają o to, by panele zostały zainstalowane w najlepszej możliwej pozycji na Twojej posesji, tak aby zmaksymalizować uzyskaną energię

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW - dla kogo?

Ilość energii generowana przez instalację fotowoltaiczną 3 kW powinna zaspokoić potrzeby energetyczne dwu- lub trzyosobowej rodziny o niezbyt wysokim zapotrzebowaniu na prąd. Należy pamiętać, że zapotrzebowanie rośnie wraz z ilością użytkowanych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Aby poznać swoje zapotrzebowanie, należy przeanalizować roczne rachunki za prąd i porównać z szacowaną produkcją zestawu. Wykwalifikowani eksperci Solar-Volt pomogą Ci wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny dla Ciebie.

Czy mała instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?

Obecny stan prawny w Polsce sprawia, że nie opłaca się instalować zestawów, których produkcja znacząco przekracza nasze zapotrzebowanie energetyczne. Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) daje nam jedynie rok na odebranie nadwyżek energii zmagazynowanych u dystrybutora. Dla wielu gospodarstw domowych fotowoltaika 3 kW będzie w pełni wystarczającym rozwiązaniem. Nasi specjaliści pomogą ustalić Twoje zapotrzebowanie i dobrać najbardziej opłacalną opcję.

Instalacja fotowoltaiczna 3 kW - cena z montażem

Chcesz wyposażyć swój dom w instalację fotowoltaiczną 3 kW? Cena takiego zestawu z montażem zależy od uwarunkowań na Twojej posesji. Umów spotkanie z Solar-Volt, a nasz specjalista pomoże Ci wybrać najlepszy zestaw fotowoltaiczny dla Ciebie, a także przedstawi Ci pełną wycenę zestawu z montażem.