Dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę – czy warto?


Inwestycje fotowoltaiczne są dziś bardzo popularne, dlatego na popularności zyskuje też dzierżawa gruntu pod fotowoltaikę. Temat ten budzi wiele wątpliwości i nieporozumień. Postanowiliśmy zatem wyjaśnić, czym jest dzierżawa ziemi pod fotowoltaikę, jakie są jej zasady i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Żywotność instalacji fotowoltaicznej – od czego zależy?


Dla maksymalnego wykorzystania potencjału technologii fotowoltaicznej niezbędne jest, aby zrozumieć czynniki wpływające na żywotność instalacji fotowoltaicznej. W niniejszym przewodniku przyjrzymy się kluczowym aspektom, które determinują trwałość i efektywność paneli fotowoltaicznych oraz ich zmiany na przestrzeni lat. Podpowiemy również, jak opóźnić proces zużywania paneli oraz pozostałych elementów instalacji solarnej.

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej - co musisz wiedzieć?


Coraz więcej realizowanych przez nas projektów to rozbudowy istniejących instalacji fotowoltaicznych – dostajemy bardzo dużo zapytań na temat tego typu inwestycji. Postanowiliśmy zatem zgłębić ten temat, wyjaśniając między innymi to, na czym polega rozbudowa fotowoltaiki, kiedy ma sens i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Optymalizator mocy paneli fotowoltaicznych - czym jest i jak działa?


Choć optymalizatory mocy fotowoltaiki nie są nowum, to właśnie w ostatnich latach widać wzrost ich popularności. Warto zatem zapoznać się ze specyfiką tych urządzeń. W poniższym artykule wyjaśniamy, co to jest optymalizator mocy fotowoltaiki, jak działa, do czego służy i kiedy warto się na niego zdecydować. Odpowiadamy również na wiele innych pytań dotyczących optymalizatorów.

Ile prądu zużywa pompa ciepła?


W obliczu globalnych zmian klimatycznych i rosnących cen prądu wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązania są najbardziej ekonomiczne i ekologiczne. Pompa ciepła, coraz częściej wybierana jako główne źródło ogrzewania domów i biur lub jako uzupełnienie fotowoltaiki zdaje się być doskonałym wyborem. Oferują wydajną pracę i są przyjazne dla środowiska, więc stają się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Jednak, ile naprawdę energii zużywa pompa ciepła? Od czego zależy zużycie, jak je zmniejszyć i na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt? Sprawdzamy!

Jakie są wymiary paneli fotowoltaicznych?


Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej powszechne, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii. Można powiedzieć, że w tej kwestii bez wątpienia prześcignęły elektrownie wodne i wiatrowe. Zaletą fotowoltaiki jest to, że może ją założyć każdy – klient indywidualny lub prezes przedsiębiorstwa. Rosnące zapotrzebowanie na budowanie własnych elektrowni słonecznych, spowodowane drastycznie wzrastającymi kosztami energii, podtrzymuje wysoki popyt na panele słoneczne, co z kolei determinuje wysoką podaż.

Fotowoltaika – przepisy PPOŻ. i bezpieczeństwo twojego domu


Popularność instalacji fotowoltaicznych rośnie na całym świecie, także i w Polsce. Jest to związane z koniecznością zaopatrywania się w odnawialne źródła energii w dobie coraz głębszego kryzysu klimatycznego i energetycznego. Główną przyczyną, dla której coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup paneli fotowoltaicznych, są nieustanne wzrosty cen energii elektrycznej. Montaż modułów słonecznych wiąże się z dużą inwestycją, a daje także świadomość, że ta zwróci się po około 8 latach użytkowania. Bezpieczna i efektywna instalacja potrafi działać co najmniej 2–3 dekady, pod warunkiem, że nie wystąpią w tym czasie żadne niespodziewane awarie. Aby ich uniknąć, należy dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej zamontować instalację, której moduły zakupimy uprzednio u sprawdzonego producenta bądź dystrybutora.

Magazynowanie prądu z fotowoltaiki – jak magazynować energię słoneczną?


Fotowoltaika zyskuje obecnie na popularności i coraz więcej osób decyduje się na zakup paneli fotowoltaicznych w celu tworzenia własnych domowych elektrowni. Nie ma w tym nic dziwnego, bo taka technologia jest nie tylko bardzo przydatna, ale również stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla każdego. Sama inwestycja zwraca się po pewnym czasie, a później wychodzimy już tylko na plus.

Podłączenie fotowoltaiki do sieci – jak to zrobić w kilku prostych krokach?


Fotowoltaika to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala nam także zaoszczędzać sporo pieniędzy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup paneli słonecznych. Zakończeniem procesu ich montażu na dachu lub gruncie jest podłączenie fotowoltaiki do sieci. Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci i czy w ogóle jest to niezbędne? Owszem, w przypadku dwóch spośród trzech typów instalacji fotowoltaicznej podłączenie do sieci jest konieczne. Do tych dwóch rodzajów fotowoltaiki zaliczają się:

Ile waży konstrukcja fotowoltaiczna?


Montaż paneli fotowoltaicznych nie należy do skomplikowanych przedsięwzięć, dlatego coraz częściej widujemy je na dachach domów wolnostojących czy szeregowców. Profesjonaliści są w stanie zamontować moduły sprawnie i bez najmniejszych problemów. Właściciel nieruchomości powinien jednak znać nośność dachu, by móc oszacować jego wytrzymałość. Jeszcze przed zakupem instalacji należy dowiedzieć się, ile ważą panele fotowoltaiczne oraz upewnić się, że dach będzie w stanie je utrzymać. Masa całej konstrukcji zależy od jej rodzaju. Zazwyczaj waga pojedynczego panelu fotowoltaicznego zamyka się w przedziale 18–25 kg.

Jaki jest optymalny kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych?


Panele fotowoltaiczne to cieszący się obecnie ogromną popularnością sposób wytwarzania energii elektrycznej. Moduły montuje się najczęściej na dachach budynków, gdzie mają najlepszy dostęp do promieni słonecznych, które następnie przekształcają w energię elektryczną. Rządy wielu państw postrzegają przejście na tę dużo bardziej ekologiczną metodę wytwarzania prądu jako jeden ze swoich najważniejszych celów. Dlatego obecnie nietrudno jest uzyskać dofinansowanie na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych. To jeden z powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

Efekt fotowoltaiczny – czym jest?


Zjawisko fotowoltaiczne, znane także jako efekt fotowoltaiczny, to reakcja ściśle związana z oddziaływaniem promieni słonecznych na panel fotowoltaiczny. Kiedy zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, pod wpływem odbieranej przez panel energii słonecznej tworzą się nośniki ładunków elektrycznych. Następnie przeobrażają się one w gotowy do wykorzystania prąd. Za odkrywcę efektu fotowoltaicznego uznaje się Aleksandra Edmunda Becquerela, francuskiego fizyka, który dokonał odkrycia w 1839 roku. To on skonstruował pierwszy na świecie prototyp ogniwa fotowoltaicznego.

Czy fotowoltaika nadal się opłaca? Zmiany w 2022 roku


Systemy fotowoltaiczne cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. W 2016 roku wprowadzono net-metering, czyli tzw. opusty, które pozwalały prosumentom na oddawanie nadwyżek do sieci, z potrąceniem 20 lub 30% zgromadzonego prądu. W ten sposób można było korzystać z darmowej energii w miesiącach, w których instalacja nie działała odpowiednio wydajnie bez konieczności montowania drogich magazynów prądu. Obecnie jednak wprowadzono zmiany, a właściciele nowych instalacji fotowoltaicznych nie korzystają już z opustów, lecz tzw. net-billingu.

Sprzedaż prądu z fotowoltaiki – wszystko, co warto wiedzieć


Systemy fotowoltaiczne pozwalają na wyprodukowanie nie tylko całej potrzebnej energii, lecz także jej nadwyżki. Ma to miejsce zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy dzień jest znacznie dłuższy. Na szczęście nadwyżka prądu nie przepada, dlatego można odsprzedać ją do sieci lub korzystać z niej w kolejnych miesiącach. Warto jednak pamiętać o kilku związanych z tym kwestiach. Dowiedz się więcej!

Czym jest ubezpieczenie fotowoltaiki i jak działa?


W ofertach towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć wiele produktów. Pozwalają one na objęcie ochroną własnego zdrowia i życia, samochodu, mieszkania czy nawet stworzonej instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób można uchronić się przed dużymi kosztami. Cena systemu fotowoltaicznego zwykle wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego warto go ubezpieczyć. W porównaniu do korzyści, jakie daje polisa, jej koszt jest naprawdę niewielki. Taka ochrona obejmuje nie tylko panele, lecz także inne elementy nieruchomości.

Jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych


Panele fotowoltaiczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, pozwalającym na pozyskiwanie energii elektrycznej prosto ze słońca, bez dodatkowych kosztów. Inwestycja zwykle zwraca się już w przeciągu kilku lat, jednak decydując się na takie rozwiązanie, warto pomyśleć również o jego żywotności. Obecnie istnieją techniki, które pozwalają na tworzenie wydajnych, wytrzymałych i niezawodnych paneli.

Net-billing - czym jest?


Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej w swoim budynku wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Użytkownicy mogą sprzedawać nadwyżkę energii do sieci, jednak wówczas niezbędne jest odpowiednie rozliczanie takich transakcji. Po 1 kwietnia 2022 roku zmieniły się zasady dotyczące zasad rozliczania i magazynowania nadwyżek prądu w sieci.

Net-metering - system opustów


Zakładając instalację fotowoltaiczną, większość osób liczy na to, że inwestycja będzie opłacalna i jak najszybciej się zwróci. Rzeczywiście, korzystając z paneli słonecznych, można znacząco obniżyć rachunki za prąd, a według szacunków poniesiony koszt instalacji zwraca się po kilku latach. Dodatkową możliwość pełnego wykorzystania paneli zamontowanych w domu lub w przedsiębiorstwie daje rozliczenie prądu z zakładem energetycznym, czyli tzw. net-metering. Na czym polega i kto może się w ten sposób rozliczyć? Wyjaśniamy.

Uziemienie paneli fotowoltaicznych


Instalacja fotowoltaiczna stanowi dobry sposób na wsparcie środowiska naturalnego, ale to niejedyny powód dużej popularności fotowoltaiki. Dzięki niej można obniżyć rachunki za energię i przynajmniej częściowo uniezależnić się od jej cen. Fotowoltaika jest bezpieczna i bez problemu można zamontować ten system na dachu czy balkonie. Skoro jest więc instalowana na zewnątrz, to czy wymaga uziemienia? Dowiedz się, jak wygląda kwestia uziemienia fotowoltaiki.

Używane panele fotowoltaiczne - czy warto?


Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to nie tylko sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną, ale także wsparcie środowiska naturalnego. Wykorzystywanie prądu ze źródeł odnawialnych pozwala zmniejszyć zużycie paliw kopalnych, a co za tym idzie – ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Montaż fotowoltaiki jest stosunkowo drogi, więc dobrym pomysłem na zredukowanie tego kosztu może wydawać się zakup używanych paneli fotowoltaicznych. Dowiedz się, czy to dobra alternatywa dla nowych solarów.

Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych


Każdy posiadacz paneli fotowoltaicznych zapewne zdaje sobie sprawę, że wymagają one regularnego czyszczenia. Co prawda mycie paneli fotowoltaicznych nie musi być szczególnie częste, jednak jest to czynność, o której nie można zapominać. Warto zastosować odpowiednie środki myjące, a także technikę, która zminimalizuje ryzyko uszkodzenia paneli fotowoltaicznych. Zatem jak czyścić panele fotowoltaiczne? Wyjaśniamy!

Rodzaje paneli fotowoltaicznych


Panele fotowoltaiczne nie są jednorodnymi tworami. Mogą się różnić między sobą zarówno wyglądem, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Najpopularniejsze rodzaje ogniw fotowoltaicznych to w skrócie: ogniwa monokrystaliczne, ogniwa polikrystaliczne oraz ogniwa amorficzne. Przy wyborze konkretnego rodzaju paneli fotowoltaicznych warto zwrócić uwagę na m.in. ich wydajność, odporność na czynnik zewnętrzne oraz moc. Poniżej wyjaśniamy, jak prezentują się te parametry w poszczególnych rodzajach ogniw.

Nasłonecznienie w Polsce


Czerwiec, lipiec czy sierpień to miesiące, w których liczba godzin słonecznych w ciągu dnia jest bardzo duża. Dni słoneczne w Polsce nie obejmują jednak tylko miesięcy letnich. Średnie nasłonecznienie w Polsce jest bowiem optymalne do pracy ogniw fotowoltaicznych przez cały rok. To oznacza, że możemy cieszyć się niższymi rachunkami za prąd praktycznie na okrągło. Warto nieco bliżej przyjrzeć się kwestii nasłonecznienie, jego znaczeniu dla pracy fotowoltaiki oraz mapie nasłonecznienia Polski.

Fotowoltaika - grzanie wody


Panele fotowoltaiczne to ekonomiczny i ekologiczny sposób korzystania z odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Najczęściej służą nam do pozyskiwania prądu elektrycznego. Jednak coraz powszechniej wykorzystuje się również fotowoltaikę do grzania wody. Dzięki temu można całkowicie lub niemal całkowicie uniezależnić się od dostawców energii. Jak przebiega ogrzewanie wody fotowoltaiką? Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Jak odliczyć fotowoltaike od podatku


Niejeden użytkownik paneli fotowoltaicznych pewnie zastanawia się, czy fotowoltaikę można odliczyć od podatku? Okazuje się, że jak najbardziej można, a nawet trzeba odliczyć od podatku wydatki związane z fotowoltaiką. Tym bardziej, że maksymalna kwota, która możemy odzyskać, jest naprawdę spora. Ulga podatkowa na fotowoltaikę to jednak rozwiązanie stosunkowo nowe, przez co nie każdy jeszcze o nim słyszał i wie, jak w pełni z niego skorzystać. Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku? Pomożemy rozwiać Ci najważniejsze wątpliwości.

Panele fotowoltaiczne - budowa


Budowa paneli fotowoltaicznych jest ściśle związana z ich elementarną częścią, czyli budową ogniwa fotowoltaicznego. W ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie zieloną energią. Natomiast panele fotowoltaiczne to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do pozyskiwania odnawialnego źródła energii.

Fotowoltaika - opinie. Kiedy warto zainwestować w fotowoltaikę


Opłacalność fotowoltaiki to temat, o którym ostatnimi czasy dyskutuje się w Polsce bardzo często. Nowoczesność, ochrona środowiska oraz uzyskanie przynajmniej częściowej niezależności od dostawców prądu z pewnością należą do największych jej zalet. Szczególnie że odpowiednio zaprojektowana instalacja, wyposażona dodatkowo w specjalne kolektory, będzie w stanie nie tylko zaspokoić nasze potrzeby energetyczne, ale również podgrzewać wodę użytkową. Chociaż liczba tego typu inwestycji w naszym kraju z roku na rok rośnie, wiele osób wciąż zastanawia się, czy warto postawić na odnawialne źródła energii. Tym bardziej że montaż paneli nie należy do małych wydatków. W niniejszym artykule przybliżymy Państwu temat instalacji fotowoltaicznych i ogólnej opłacalności tego typu inwestycji.

Fotowoltaika na gruncie czy dachu


Fotowoltaika na dachu to rozwiązanie wybierane przez większość użytkowników paneli słonecznych. Jednak warto wiedzieć, że istnieje również możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej na gruncie. Coraz więcej osób decyduje się na wybór instalacji na gruncie. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, czy panele fotowoltaiczne na ziemi to dobry pomysł, czy może jednak lepiej zostać przy montażu modułów na dachu.

Co to jest Fotowoltaika i jak działa?


Fotowoltaika coraz częściej pojawia się na dachach polskich domów. Widać ją nie tylko w dużych miastach, ale i na wsiach. Z każdym rokiem poszerza grono zadowolonych użytkowników. Zatem fotowoltaika - co to jest?

Jak obliczyć moc paneli fotowoltaicznych dla domu?


Instalacje fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Źródła energii tego typu szybko się rozwijają, dlatego instalacje cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wynika to między innymi świadomości na temat odnawialnych źródeł energii, trwałości i opłacalności paneli, jak i wzrostu cen energii elektrycznej.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać w 2021 roku?


Liczba użytkowników instalacji fotowoltaicznych stale rośnie. Nie powinno to dziwić, gdyż panele stanowią doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o energooszczędność i przyjazność dla środowiska. Jednak aby rzeczywiście móc w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych na prąd, konieczny jest wybór odpowiednich modułów. Laikowi może być trudno wybrać odpowiednie panele, ze względu na brak wiedzy dotyczącej tego, co jest ważne w przypadku tych instalacji. Wyjaśniamy zatem, jakie panele fotowoltaiczne, warto kupić. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

EKO RATY jako źródło finansowania inwestycji ekologicznych


Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Alior Bank, który posiada w swojej ofercie sprawdzony produkt finansowy pozwalający zrealizować dowolną inwestycję typu instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podczerwienią, odkurzacz centralny itp.

Od teraz nie musisz czekać w nieskończoność na niepewne dofinansowania, lecz wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie decydując o wysokości raty zrealizować swoje plany!

Po więcej informacji zapraszamy do naszego biura:

  • Janowo 120
  • 63-000 Środa Wlkp.

SOLAR-VOLT szkoli Strażaków


W porozumieniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. zorganizowaliśmy dla całej załogi jednostki szkolenie z zakresu gaszenia budynków wyposażonych w instalację fotowoltaiczną. Mimo szybko rosnącej liczby i mocy montowanych elektrowni w całej Polsce, brak jest odpowiedniej literatury i jednoznacznych procedur prowadzenia działań służb ratowniczych w takim przypadku. Jesteśmy dumni, że dzieląc się naszą wiedzą przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa Strażaków podczas akcji.

Tematyka szkolenia:

  • jak odróżnić kolektor słoneczny od modułu PV
  • budowa i działanie instalacji PV
  • przyczyny i skutki pożaru

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte szkolenie w dniach 8-9 listopada o godz. 11.00 w siedzibie naszej firmy.

Instalacja odkurzacza centralnego w ciemno? Nietypowe zlecenie od naszego Klienta


Trudność polegała na rozplanowaniu i wykonaniu instalacji posiłkując się jedynie rzutami budynku i pomiarami na budowie. Budynek wykonywano w technologii płyty fundamentowej, w której umieszcza się większość instalacji.

Standardowy montaż instalacji systemu centralnego odkurzania nie stanowi problemu – wszelkie punkty ssące osadza się w istniejących już ścianach. A co jeśli ścian jeszcze nie było?

Należało zlokalizować wszystkie gniazda w taki sposób, aby trafić dokładnie w planowane mury. Cały system został zaprojektowany z wykorzystaniem węży chowanych w ścianie. Wszelkie odchylenia od planowanych wymiarów groziły niedrożnością i nieprawidłowym działaniem systemu.

Dodajmy, że odkurzacz zostanie zamontowany w garażu wolno stojącym co stanowiło kolejny problem do rozwiązania.

Nie każda firma podjęłaby się takiego wyzwania!

Oto efekty I etapu montażu:

SOLAR-VOLT grzeje na całego!


Przyjrzyjcie się naszej kolejnej realizacji. To budynek socjalny dla zawodników rozgrywek paintball’a.
Niewielkim kosztem ogrzaliśmy wszystkie pomieszczenia:

  • recepcję
  • salę narad
  • szatnię
  • łazienkę oraz WC.

Zastosowane grzejniki wykorzystują wyłącznie podczerwień, która jest bardziej energooszczędna od tradycyjnych grzejników zasilanych prądem. Ciekawostką są urządzenia grzejne montowane do ściany z możliwością ich odchylania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykorzystujemy wszystkie powierzchnie grzejne, a uchwyty grzejnika umożliwiają wysuszenie ręczników. Tryby pracy regulujemy bezpośrednio pokrętłem na grzejniku lub za pomocą programowalnych sterowników.

Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie można obejrzeć działające maty i panele grzewcze na podczerwień.

  • Janowo 120
  • 63-000 Środa Wlkp.

TESLA – auto bez silnika


A Wam jak się podoba auto bez silnika? My jesteśmy zauroczeni. Przy okazji kolejnej edycji targów energetycznych poznaliśmy bliżej to wyjątkowe auto. Bez wątpienia to przyszłość motoryzacji.

Tesla to producent samochodów napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna w połączeniu ze stacją dokującą oznacza koniec z wizytami na tradycyjnych stacjach benzynowych.
Tankujemy Słońce i jeździmy za darmo!

SOLAR-VOLT z wizytą na najważniejszych targach energetycznych w kraju!


Jako profesjonaliści musimy być na bieżąco, dlatego nie wyobrażamy sobie, aby mogło nas zabraknąć na jednej z najważniejszych imprez targowych w kraju, gdzie główną tematyką są odnawialne źródła energii.

Specjalnie dla naszych Klientów chcemy poznać najnowsze trendy obowiązujące w branży OZE, a także sprawdzić jakie nowinki techniczne przygotowali wiodący producenci.

Weźmiemy udział w licznych panelach dyskusyjnych, ponieważ jesteśmy ciekawi w jakim kierunku będzie zmierzać rozwój technologii OZE, jakie uwarunkowania prawne będą temu towarzyszyć oraz poznać potencjalne źródła finansowania inwestycji.

Zapraszamy po garść świeżych informacji do naszego biura!

  • Janowo 120
  • 63-000 Środa Wlkp.

Sezon grzewczy uważamy za rozpoczęty!


Ogrzewanie z wykorzystaniem podczerwieni daje praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Panele grzewcze stają się coraz bardziej energooszczędne i miłe dla oka. Nie ma znaczenia czy jest to mieszkanie, dom, firma lub stanowisko pracy w zakładzie produkcyjnym. Dobierając odpowiednią moc grzewczą poszczególnych urządzeń, jesteśmy w stanie osiągnąć każdą pożądaną temperaturę.

Przedstawiamy obiekt biurowy, gdzie głównym źródłem ciepła są panele grzewcze z możliwością regulacji temperatury za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w bardzo krótkim czasie ogrzać pomieszczenie, zanim pojawimy się w pracy!

Oto efekty I etapu montażu:

SOLAR-VOLT ogrzewa strażnicę OSP w Mącznikach!


Kolejna z naszych realizacji dotyczy ogrzewania z wykorzystaniem podczerwieni . Tym razem zaufali nam strażacy z jednostki pożarniczej w Mącznikach. Zastosowane grzejniki oprócz wyjątkowych walorów estetycznych będą produkować ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, które wystarczy do ogrzania całego budynku! Strażnicę podzielono na osobne sekcje z możliwością sterowania temperaturą w każdej z nich. Uzupełnienie stanowią grzejniki łazienkowe z niezależnym termostatem, zasilane prądem.

Zapraszamy do naszego salonu handlowego, gdzie prezentujemy działające maty i panele grzewcze na podczerwień.

  • Janowo 120
  • 63-000 Środa Wlkp.

Przedstawiamy obiekt biurowy, gdzie głównym źródłem ciepła są panele grzewcze z możliwością regulacji temperatury za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w bardzo krótkim czasie ogrzać pomieszczenie, zanim pojawimy się w pracy!

Fotowoltaika w kosmosie…


Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży po orbicie naszej planety od 1998 roku wypełniając swoją misję. Całkowite zapotrzebowanie na prąd dla wszystkich modułów stacji i urządzeń niezbędnych do jej funkcjonowania pokrywane jest z energii słonecznej przetwarzanej przez ogniwa fotowoltaiczne.

Cała instalacja wykorzystywana do produkcji prądu działa z powodzeniem w tak trudnych warunkach już 16 lat! Teraz każdy z nas może pozwolić sobie na namiastkę kosmicznej technologii na swoim dachu!

Zacznij korzystać ze Słońca i oszczędzaj!

SOLAR-VOLT zaprasza do siebie


Trwają ostatnie prace nad stworzeniem profesjonalnych ekspozycji proponowanych przez nas rozwiązań. Wkrótce oficjalne otwarcie naszego punktu handlowego, gdzie z dala od miejskiego zgiełku będziemy mogli porozmawiać o Twoich oszczędnościach!

W naszej siedzibie – Janowo 120 – będzie można zobaczyć w pełni działające systemy takie, jak:

  • instalacja fotowoltaiczna – dachowa i naziemna produkująca prąd
  • bojler hybrydowy – wytwarzający ciepłą wodę użytkową, zasilany przez instalację fotowoltaiczną
  • odkurzacz centralny – jako absolutna nowość wąż chowany w ścianę! Do tego pełna ekspozycja gniazd ssących, szufelek automatycznych i pozostałych urządzeń peryferyjnych
  • maty i panele grzewcze – urządzenia wykorzystujące promieniowanie podczerwone, tańsza i prostsza w użytkowaniu alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania

SOLAR-VOLT kibicuje dzielnemu podróżnikowi


Już po raz trzeci wyjątkowy podróżnik Aleksander Doba i jego niezwykły kajak OLO wyruszyli w wyprawę przez Ocean Atlantycki. Podróż rozpoczęła się wczoraj wieczorem w Nowym Jorku a cel to Portugalia, gdzie Pan Aleksander chce świętować swoje 70-te urodziny!

Kajak OLO został wyposażony w część dziobowej w panel słoneczny ładujący akumulator, w którym zgromadzona energia jest wykorzystywana do wytwarzania wody słodkiej ze słonej, zasilania wszelkich niezbędnych urządzeń elektrycznych oraz oświetlenia. Oczywiście gorąco kibicujemy Panu Aleksandrowi i życzymy pomyślnych prądów!

Prezentacja podczas imprezy plenerowej „Sejmiki i rzemiosło”


Mamy zaszczyt poinformować naszych obecnych i przyszłych Klientów, że wzięliśmy udział w wyjątkowym projekcie „Sejmiki i rzemiosło”. Dnia 24 maja 2016 roku w ramach sejmików średzkich podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej przyznano odznaczenia Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie i Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Honorowe Odznaki Rzemiosła za długoletnią działalność rzemieślniczą otrzymała m. in. firma "B&S Elektro" Grzegorz Bartkowiak, Waldemar Bartkowiak ze Środy Wlkp. Firma z ogromną tradycją w branży instalacji elektrycznych prowadzona przez ojca i syna będąca protoplastą SOLAR-VOLT. Doskonały przykład harmonijnej współpracy, adaptacji do nowych technologii i potrzeb zmieniającego się rynku.

Podczas imprezy odwiedzającym nasze stoisko prezentowaliśmy wszystkie najlepsze produkty z naszej oferty:

  • moduły fotowoltaiczne
  • hybrydowe ogrzewacze wody
  • ogrzewanie na podczerwień
  • odkurzacze centralne

Po więcej informacji zapraszamy do naszego punktu handlowego w Janowie 120 k/Środy Wlkp.
Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku od 8.00.-17.00 a jeśli będzie taka potrzeba chętnie umówimy się dla Państwa wygody w sobotę!