Fotowoltaika dla firm – zainwestuj w prąd z paneli fotowoltaicznych!

Twoja firma płaci wysokie rachunki za prąd? Wcale nie musi tak być! Zwiększ rentowność działalności i ogranicz koszty. Rozwiązaniem, które Ci to umożliwi, jest fotowoltaika dla firm. Montaż i uruchomienie paneli słonecznych jest prostsze niż myślisz. Podejmij współpracę z Solar-Volt i przestań przepłacać za prąd dla firm – tę energię możesz uzyskać za darmo ze słońca!

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszą firmą


Montaż: +48 696 447 258

Zakup / wycena: +48 727 926 058

Fotowoltaika dla firmy – Ty też możesz być prosumentem!

Potrzebna Ci instalacja fotowoltaiczna dla firmy, która zaspokoi standardowe potrzeby energetyczne? Jeśli tak, zazwyczaj w zupełności wystarczy Ci fotowoltaika o mocy do 50 kWp. Jeśli spełnisz ten warunek, zgodnie z ustawą o OZE zostaniesz uznany za prosumenta. A to oznacza, że do końca 2021 roku możesz skorzystać z preferencyjnych warunków rozliczenia nadwyżek energii, które wyprodukuje fotowoltaika. Firma czy dom jednorodzinny – to nie ma znaczenia. Również Ty zyskasz aż 15-letnią gwarancję na korzystanie z upustów, jakie daje net-metering.

Jak to działa w praktyce?

Dobrze zwymiarowana fotowoltaika dla firmy pozwoli zaspokoić nawet 100% rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Trzeba jednak pamiętać, że jej praca nie przebiega równomiernie – jest uzależniona od liczby godzin słonecznych i intensywności promieniowania. Latem instalacja fotowoltaiczna dla firmy produkuje więcej prądu niż zimą. Tak powstają nadwyżki, które można zmagazynować – we własnym magazynie energii lub w sieci. W tym drugim przypadku możesz liczyć na to, że odzyskasz 70 lub 80% przesłanego prądu – wyższa wartość obowiązuje dla instalacji do 10 kWp, niższa – od 10 do 50 kWp. Rząd gwarantuje rozliczanie w tej formie do 15 lat dla prosumentów, którzy uruchomią instalację do końca 2021 roku. Warto się więc pospieszyć!Instalacja fotowoltaiczna dla firmy = szybki zwrot z inwestycji

Choć inwestycja w panele fotowoltaiczne dla firmy opiewa na znaczącą sumę, możesz oczekiwać zwrotu z niej nawet po ok. 6 latach eksploatacji. Tymczasem żywotność paneli PV jest szacowana na minimum 30 lat, a zachowanie uzysku na bardzo wysokim poziomie – na niewiele mniej. Dlatego czekają na Ciebie potężne oszczędności.

Nie zwlekaj – stawki za prąd dla firm rosną z roku na rok. Fotowoltaika pozwoli Ci się uchronić przed kolejnymi podwyżkami!

Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę dla firmy

Technologie z grupy OZE są promowane przez polski rząd, m.in. z uwagi na konieczność zwiększenia ilości prądu pozyskiwanego z ekologicznych, odnawialnych źródeł. Dlatego jak przedsiębiorca możesz liczyć na korzystne dofinansowanie dla fotowoltaiki, m.in. w ramach:

  • rogramu Energia Plus – zapewnia on możliwość uzyskania dotacji na 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji lub zaciągnięcia nisko oprocentowanej pożyczki na pokrycie do 85% kosztów kwalifikowanych,
  • Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z funduszy unijnych,
  • programów regionalnych.

Uzyskania wsparcia finansowego skraca czas zwrotu z inwestycji i podnosi jej opłacalność.

Fotowoltaika dla domu - panele słoneczne Fotowoltaika dla domu - panele słoneczne

Łatwo dostępne finansowanie na fotowoltaikę dla firm

Zastanawiasz się, z czego sfinansować zakup paneli fotowoltaicznych dla firmy? Wcale nie musisz „mrozić” w niej środków z budżetu przedsiębiorstwa! Skorzystaj z korzystnych form finansowania zewnętrznego. Mogą to być:

  • nisko oprocentowana pożyczka – udzieli ją np. TISE SA,
  • leasing, który daje możliwość korzystnego rozliczenia instalacji w bilansie finansowym firmy.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy dobraniu optymalnej metody finansowania – nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!

Fotowoltaika dla domu - panele słoneczne

Zamontujemy panele fotowoltaiczne dla firmy i wykonamy całą instalację. Zaufaj ekspertom

Solar-Volt to zespół specjalistów w zakresie fotowoltaiki. Zapewnimy Ci kompleksową obsługę całej inwestycji w fotowoltaikę dla firm. Z nimi zwiększysz swoją niezależność energetyczną szybciej i prościej niż myślisz!

Pomiary i wycena

Współpracę rozpoczniemy od sprawdzenia warunków technicznych do montażu fotowoltaiki w Twojej firmie. Określimy też zapotrzebowanie energetyczne budynku, które można zaspokoić dzięki wykorzystaniu paneli słonecznych. Przedstawimy Ci wycenę, z której dowiesz się, jakie korzyści może osiągnąć Twoja firma. Jeśli zaakceptujesz warunki, podpiszemy umowę i przystąpimy do pracy.p>

Projekt i formalności

Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie komponenty instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy. Wykonamy projekt, który pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał energii słonecznej. Pomożemy też dopełnić formalności (jeśli wpiszesz się w kategorię prosumenta, wystarczy wymiana licznika na dwukierunkowy i zawarcie dodatkowej umowy z ZE).

Wsparcie przy formalnościach

Pomożemy Ci dopełnić formalności z zakładem energetycznym – to jedyne zadanie, które trzeba wykonać. Nie ma potrzeby zdobywania pozwolenia na budowę. Wystarczy wniosek o wymianę licznika na dwukierunkowy. Zgłoś się do nas poprzez fomularz kontaktowy na stronie lub zadzwoń już teraz - zapraszamy serdecznie!

Montaż

Nasi specjaliści wykonają prace w ustalonym z Tobą terminie. Zadbamy o bezpieczeństwo instalacji i jej prawidłowy montaż zgodnie z normami i dobrymi praktykami. Przygotujemy Twoją mini elektrownię słoneczną do uruchomienia.

W krótkim czasie do Twojej firmy popłynie darmowa, ekologiczna energia. Odczujesz to w krótkim czasie, dzięki znacznie niższym rachunkom z zakładu energetycznego. Twoje oszczędności będą rosły z każdym rokiem.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym zespołem! Przenalizujemy Twoje potrzeby oraz warunki techniczne i doradzimy najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy!