Aktualności


? EKO RATY jako źródło finansowania inwestycji ekologicznych ? ? ? ?

Mamy przyjemność poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę z Alior Bank, który posiada w swojej ofercie sprawdzony produkt finansowy pozwalający zrealizować dowolną inwestycję typu instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podczerwienią, odkurzacz centralny itp.

ab_logo G0023198 photo-de-la-gamme 2

Od teraz nie musisz czekać w nieskończoność na niepewne dofinansowania, lecz wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie decydując o wysokości raty zrealizować swoje plany!

Zapraszamy po więcej informacji do naszego biura!
Janowo 120 (k/jezioro średzkie)
63-000 Środa Wlkp.


SOLAR-VOLT szkoli Strażaków?      

W porozumieniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. zorganizowaliśmy dla całej załogi jednostki szkolenie z zakresu gaszenia budynków wyposażonych w instalację fotowoltaiczną.

1 5 2 3

Mimo szybko rosnącej liczby i mocy montowanych elektrowni w całej Polsce, brak jest odpowiedniej literatury i jednoznacznych procedur prowadzenia działań służb ratowniczych w takim przypadku.
Jesteśmy dumni, że dzieląc się naszą wiedzą przyczyniamy się do wzrostu bezpieczeństwa Strażaków podczas akcji.

Tematyka szkolenia:
 jak odróżnić kolektor słoneczny od modułu PV
 budowa i działanie instalacji PV
 przyczyny i skutki pożaru
 kolejność działań gaśniczych
 zachowanie instalacji w trakcie pożaru
 BHP podczas akcji w obecności instalacji PV

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte szkolenie w dniach 8-9 listopada o godz. 11.00 w siedzibie naszej firmy!


? Instalacja odkurzacza centralnego w ciemno? Nietypowe zlecenie od naszego Klienta ? ? ?

Trudność polegała na rozplanowaniu i wykonaniu instalacji posiłkując się jedynie rzutami budynku i pomiarami na budowie. Budynek wykonywano w technologii płyty fundamentowej, w której umieszcza się większość instalacji.

Standardowy montaż instalacji systemu centralnego odkurzania nie stanowi problemu – wszelkie punkty ssące osadza się w istniejących już ścianach. A co jeśli ścian jeszcze nie było?

Należało zlokalizować wszystkie gniazda w taki sposób, aby trafić dokładnie w planowane mury. Cały system został zaprojektowany z wykorzystaniem węży chowanych w ścianie. Wszelkie odchylenia od planowanych wymiarów groziły niedrożnością i nieprawidłowym działaniem systemu.

Dodajmy, że odkurzacz zostanie zamontowany w garażu wolno stojącym co stanowiło kolejny problem do rozwiązania.

Nie każda firma podjęłaby się takiego wyzwania!

Oto efekty I etapu montażu:

1 2 4 3

8 7 9 10


? SOLAR-VOLT grzeje na całego! ?

Przyjrzyjcie się naszej kolejnej realizacji. To budynek socjalny dla zawodników rozgrywek paintball’a.
Niewielkim kosztem ogrzaliśmy wszystkie pomieszczenia:
? recepcję,
? salę narad,
? szatnię,
? łazienkę oraz WC.

22 21 25 24

23 29 26 27

Zastosowane grzejniki wykorzystują wyłącznie podczerwień, która jest bardziej energooszczędna od tradycyjnych grzejników zasilanych prądem. Ciekawostką są urządzenia grzejne montowane do ściany z możliwością ich odchylania. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykorzystujemy wszystkie powierzchnie grzejne, a uchwyty grzejnika umożliwiają wysuszenie ręczników.
Tryby pracy regulujemy bezpośrednio pokrętłem na grzejniku lub za pomocą programowalnych sterowników.

Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie można obejrzeć działające maty i panele grzewcze na podczerwień.

SOLAR-VOLT
Janowo 120 (k/jezioro średzkie)
63-000 Środa Wlkp.


? TESLA – auto bez silnika

A Wam jak się podoba auto bez silnika  My jesteśmy zauroczeni. Przy okazji kolejnej edycji targów energetycznych poznaliśmy bliżej to wyjątkowe auto. Bez wątpienia to przyszłość motoryzacji.

t1 t2 t3 t4

Tesla to producent samochodów napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna w połączeniu ze stacją dokującą oznacza koniec z wizytami na tradycyjnych stacjach benzynowych. 
Tankujemy Słońce i jeździmy za darmo!


SOLAR-VOLT z wizytą na najważniejszych targach energetycznych w kraju!

Jako profesjonaliści musimy być na bieżąco, dlatego nie wyobrażamy sobie, aby mogło nas zabraknąć na jednej z najważniejszych imprez targowych w kraju, gdzie główną tematyką są odnawialne źródła energii. 

dsc_0000000 renwa-780-300-pl

Specjalnie dla naszych Klientów chcemy poznać najnowsze trendy obowiązujące w branży OZE, a także sprawdzić jakie nowinki techniczne przygotowali wiodący producenci. 
Weźmiemy udział w licznych panelach dyskusyjnych, ponieważ jesteśmy ciekawi w jakim kierunku będzie zmierzać rozwój technologii OZE, jakie uwarunkowania prawne będą temu towarzyszyć oraz poznać potencjalne źródła finansowania inwestycji.

Zapraszamy po garść świeżych informacji do naszego biura!
Janowo 120 (k/jezioro średzkie)
63-000 Środa Wlkp.


Sezon grzewczy uważamy za rozpoczęty! 

Ogrzewanie z wykorzystaniem podczerwieni daje praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Panele grzewcze stają się coraz bardziej energooszczędne i miłe dla oka. Nie ma znaczenia czy jest to mieszkanie, dom, firma lub stanowisko pracy w zakładzie produkcyjnym. Dobierając odpowiednią moc grzewczą poszczególnych urządzeń, jesteśmy w stanie osiągnąć każdą pożądaną temperaturę.

11 12 13 14

Przedstawiamy obiekt biurowy, gdzie głównym źródłem ciepła są panele grzewcze z możliwością regulacji temperatury za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w bardzo krótkim czasie ogrzać pomieszczenie, zanim pojawimy się w pracy!


SOLAR-VOLT ogrzewa strażnicę OSP w Mącznikach! 

1 3 2 4

Kolejna z naszych realizacji dotyczy ogrzewania z wykorzystaniem podczerwieni . Tym razem zaufali nam strażacy z jednostki pożarniczej w Mącznikach.
Zastosowane grzejniki oprócz wyjątkowych walorów estetycznych będą produkować ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, które wystarczy do ogrzania całego budynku! Strażnicę podzielono na osobne sekcje z możliwością sterowania temperaturą w każdej z nich. Uzupełnienie stanowią grzejniki łazienkowe z niezależnym termostatem, zasilane prądem.

Zapraszamy do naszego salonu handlowego, gdzie prezentujemy działające maty i panele grzewcze na podczerwień.


? Fotowoltaika w kosmosie…

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krąży po orbicie naszej planety od 1998 roku wypełniając swoją misję. Całkowite zapotrzebowanie na prąd dla wszystkich modułów stacji i urządzeń niezbędnych do jej funkcjonowania pokrywane jest z energii słonecznej przetwarzanej przez ogniwa fotowoltaiczne. 

Cała instalacja wykorzystywana do produkcji prądu działa z powodzeniem w tak trudnych warunkach już 16 lat!
Teraz każdy z nas może pozwolić sobie na namiastkę kosmicznej technologii na swoim dachu!

Zacznij korzystać ze Słońca i oszczędzaj!  ?

Czekamy na Ciebie w naszym biurze handlowym – Janowo 120

Do zobaczenia!


? SOLAR-VOLT zaprasza do siebie

Trwają ostatnie prace nad stworzeniem profesjonalnych ekspozycji proponowanych przez nas rozwiązań. Wkrótce oficjalne otwarcie naszego punktu handlowego, gdzie z dala od miejskiego zgiełku będziemy mogli porozmawiać o Twoich oszczędnościach!

W naszej siedzibie – Janowo 120 – będzie można zobaczyć w pełni działające systemy takie, jak:

? instalacja fotowoltaiczna – dachowa i naziemna produkująca prąd

? bojler hybrydowy – wytwarzający ciepłą wodę użytkową, zasilany przez instalację fotowoltaiczną

? odkurzacz centralny – jako absolutna nowość wąż chowany w ścianę! Do tego pełna ekspozycja gniazd ssących, szufelek automatycznych i pozostałych urządzeń peryferyjnych

? maty i panele grzewcze – urządzenia wykorzystujące promieniowanie podczerwone, tańsza i prostsza w użytkowaniu alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania

     

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00.-17.00!

Janowo 120
63-000 Środa Wlkp.


? SOLAR-VOLT kibicuje dzielnemu podróżnikowi

Już po raz trzeci wyjątkowy podróżnik Aleksander Doba i jego niezwykły kajak OLO wyruszyli w wyprawę przez Ocean Atlantycki.
Podróż rozpoczęła się wczoraj wieczorem w Nowym Jorku a cel to Portugalia, gdzie Pan Aleksander chce świętować swoje 70-te urodziny!

Kajak OLO został wyposażony w część dziobowej w panel słoneczny ładujący akumulator, w którym zgromadzona energia jest wykorzystywana do wytwarzania wody słodkiej ze słonej, zasilania wszelkich niezbędnych urządzeń elektrycznych oraz oświetlenia.
Oczywiście gorąco kibicujemy Panu Aleksandrowi i życzymy pomyślnych prądów!


? Prezentacja podczas imprezy plenerowej „Sejmiki i rzemiosło”

Mamy zaszczyt poinformować naszych obecnych i przyszłych Klientów, że wzięliśmy udział w wyjątkowym projekcie „Sejmiki i rzemiosło”.
Dnia 24 maja 2016 roku w ramach sejmików średzkich podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej przyznano odznaczenia Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie i Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Honorowe Odznaki Rzemiosła za długoletnią działalność rzemieślniczą otrzymała m. in. firma „B&S Elektro” Grzegorz Bartkowiak, Waldemar Bartkowiak ze Środy Wlkp. Firma z ogromną tradycją w branży instalacji elektrycznych prowadzona przez ojca i syna będąca protoplastą SOLAR-VOLT. Doskonały przykład harmonijnej współpracy, adaptacji do nowych technologii i potrzeb zmieniającego się rynku.

Podczas imprezy odwiedzającym nasze stoisko prezentowaliśmy wszystkie najlepsze produkty z naszej oferty:

? moduły fotowoltaiczne

? hybrydowe ogrzewacze wody

? ogrzewanie na podczerwień

? odkurzacze centralne

Po więcej informacji zapraszamy do naszego punktu handlowego w Janowie 120 k/Środy Wlkp.
Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku od 8.00.-17.00 a jeśli będzie taka potrzeba chętnie umówimy się dla Państwa wygody w sobotę!